רמת גן

מפלגה חדשה: רבני הציונות הדתית עלו לסוכתו של חבר המועצת

I have 188views
נציגי מפלגתו של מרן הגר"י זילברשטיין ברמת גן, באו אמש למעמד 'הקבלת פני רבו' מיוחד שהתקיים בסוכתו בהשתתפות בכירי רבני הציונות הדתית • מטרת הכינוס וייעוד המפלגה - שמירה על קדושת השבת

אמש (רביעי) התקיים מעמד נרגש ומיוחד בסוכתו של מרן הגר"י זילברשטיין, אליו הוזמנו כלל נציגי רשימת 'הציונות הדתית – רמת גן באמונה'. תושבים רבים שנכחו במקום באו לקבל את פני גדולי התורה לאחר הכינוס, ולהתברך מפיהם, בעודם אומרים כי יצביעו למפלגה ויטו כתף להבאת קולות נוספים "למפלגה הדתית היחידה בעיר שתילחם למען קדושת השבת".

השתתפו במעמד הרב יעקב אריאל, הרה"ר לרמת גן לשעבר ומבכירי הרבנים בציונות הדתית, הרב יהושע שפירא ראש ישיבת ההסדר ברמת גן יחד עם שאר רבני ההסדר, ונציגם הראשון ברשימה עו"ד זוהר ישרים, וכן גבריאל לביא ונתנאל אינדורסקי הנציגים הבאים אחר כך ברשימה – נציגיו של הגר"י זילברשטיין, יחד עם הרב יצחק בן יוסף ועוד רבני וראשי קהילות מכל רחבי העיר רמת גן. עוד במשתתפים: הגאון רבי משה יהודה שניידר, החברותא של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל.

את המעמד הנחה הרב מרדכי בלוי, תלמידו ומקורבו של הגר"י זילברשטיין, אשר סיפר לנוכחים את אשר ראה בעיניו כאשר הגיע מרן הרב זילברשטיין לבקר את מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן זצ"ל בזקנותו, ליווה הרב שטיינמן את הגר"י זילברשטיין וירד עמו את כל המדרגות, ולמרות שביקשו שלא יטרח לא הסכים ואמר שיש בכך כבוד התורה, וביטא בכך את הערכתו המרובה שרחש להגר"י זילברשטיין.

לאחר מכן נשאו דברים נרגשים הרב יעקב אריאל והרב יהושע שפירא, שעוררו על מעלת הדבר שקמה כעת מפלגה שתילחם למען קדושת השבת, ועל כך שהנציגים התחייבו כי ישמעו בכל פרט ופרט לדעת תורה.

כמו כן נשא דברים הגרמ"י שניידר, שסיפר כי לפני עשרות שנים כשהיו צרות רבות בשכונת 'רמת אלחנן', נכנס מרן הרב זילברשטיין למעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל אשר הורה לקבל שבת 10 דקות מוקדם יותר, ואכן פסקה המגיפה, ורואים עד היום כי בכח שמירת השבת להביא רק ברכה והצלחה בכל העניינים.

לסיום נשא מרן הגר"י זילברשטיין את המשא המרכזי, בעודו מספר על רבינו קלונימוס הזקן שהעלילו עליו כי רצח ילד גוי לאפיית המצות, וכתב בשבת קודש קמיע והניחו על פי הילד המת שהתעורר לתחיה והצביע כנגד כולם כי הכומר הוא זה שרצחו, והיה קידוש השם גדול ונורא.

אך סוף המעשה היה, שרבינו קלונימוס חשש מהחילול שבת שעשה בכתיבת הקמיע עם שמות הקודש בשבת, וציווה שבמשך מאה שנה לאחר פטירתו ישליכו אבנים על קברו, כעין 'סקילה', והשמועה אמרה שאבנים אלו היה בכוחם ובסגולתם לרפאות חולים ולהביא ישועות. וכנראה משום שרבינו קלונימוס כל כך חרד לקדושת השבת, שגם במקום שהיה פיקוח נפש ממש ובוודאי היה מותר לחלל את השבת, בכל אופן חשש וציווה שיסקלוהו.

הגר"י זילברשטיין אמר כי ברוך השם קמה כעת מפלגה שתדאג באמת למען קדושת השבת בעיר, ובעזרת השם היא תנחל הצלחה גדולה. בעודו מתבטא בכאב, כי יש המשמיצים ומלגלגים אודות המפלגה, אך המליץ על כך את אשר דוד המלך אמר שכל אלה שעזרו לו וסייעו לו בתקופה שהיה נרדף וברח יזכו לדברים מיוחדים ויטלו חלק בבניין בית המקדש.

לסיום ביקש מרן הרב זילברשטיין שישירו את הפיוט "כי אשמרה שבת קל ישמרני" שחיבר האבן עזרא, כשלאחר מכן עברו כל הקהל להתברך באופן אישי אצלו. בעת יציאת הרב יעקב אריאל ביקש מרן הגר"י זילברשטיין ללוותו באופן אישי עד יציאתו מהבית, כדי "שיראו כבוד התורה מהו".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה