ירושלים

"מתכון לאסון": ליאון הורה – העבודות בבירה יופסקו במהלך החגים

I have 71views
ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, הורה על הפסקת עבודות התשתיות ברחבי הבירה למשך כל תקופת החגים • מי שפעל לשם כך הוא חבר הכנסת ישראל אייכלר, שפנה לליאון במכתב: "המשך העבודות עלולים להוות מתכון לאסון חלילה"
בנייה בירושלים, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, הורה היום (חמישי) לעובדי העירייה להפסיק את עבודות התשתיות ברחבי הבירה לכל משך תקופת החגים. מי שפנה אליו בעניין הוא יו"ר ועדת העבודה והרווחה בכנסת, ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה), שהזהיר מפני אסון במידה והעבודות יימשכו כאשר יפקדו את העיר רבבות אנשים. "בתקופה חגי תשרי עומדים להגיע לירושלים אלפי תיירים, בהם יהודים רבים הבאים לשכונות החרדיות, ומבקשים לשהות במחיצת רבותיהם, איש איש וקהילתו, איש איש וחצרו", כתב אייכלר.

ההוראה כאמור של ליאון הגיעה אחרי המכתב שכתב לו אייכלר, בו הוא מוסיף כי "המשך העבודות בתקופת חגי תשרי, עלול לגרום ללא ספק לקושי עצום ובלתי נסבל בפקקי התנועה ובשגרת ההכנות לחג. זאת ועוד, כבישים עמוסים בכלים הנדסיים המשתלבים יחד עם כלי רכב והולכי רגל רבים כל כך, עלולים להוות מתכון לאסון חלילה. ו לא רק שאלה של נוחות, אלא גם ובעיקר ענין בטיחותי ראשון במעלה. אנו סומכים על שיקול דעתך ובלבד שתוכל להוריד את ההנחיה לגורמי התכנון והסלילה בשטח".

"לכן אני פונה אליך בבקשה, בשם התושבים, בשם הציבור כולו והתיירים הרבים שיבואו לעיר, מכל העולם היהודי, להורות על האטת קצב העבודות ואף להורות על הפסקת העבודות כליל בשעות מסוימות ובימים העמוסים, בתקופת החגים. ברור לי שאתה פועל לפי הלוח העברי, אבל הקבלנים, יש להם לוח משלהם. לכן דרוש חישוב מסלול מיוחד, על מנת לאפשר הקלה בעומס התנועה בימים טרופים אלו ולשמור על בטיחותם של אלפי התושבים והאורחים", הוסיף.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה