ירושלים

חבר מועצה מ'דגל' הוכה על ידי פועלים, שהרסו בית כנסת בגילה • צפו

I have 166views
עיריית ירושלים שלחה פקחים ופועלים כדי להרוס בית כנסת של התושבים החרדים בגילה, מאחר ונבנה בצורה בלתי חוקית, על אף שלידו נבנה בית כנסת בלתי חוקי של המגזר הדתי - שנותר על כנו • חבר מועצה מטעם 'דגל התורה' הוכה בצורה אלימה
הריסת בית הכנסת וחילוץ ספרי הקודש. באדיבות המצלם

המתפללים התקוממו: עיריית ירושלים שלחה היום (רביעי) פקחים ופועלים כדי שיפעלו לפרק בית כנסת בשכונת גילה, בית כנסת בלתי חוקי שנמנה על ידי התושבים החרדים בשכונה. אלא שלמרבה הפלא, כפי שעולה מסרטונים שהופצו מהמקום, נראה כי עיריית ירושלים החליטה שלא לפרק בית כנסת בלתי חוקי שנבנה בצמוד לבית הכנסת ה'חרדי' – כאשר בית הכנסת שלא נהרס נבנה על ידי התושבים הדתיים בשכונה.

שכונת גילה נחשב לכזאת שמעורבת בכלל המגזרים והסוגים, כאשר התושבים החרדים והתושבים הדתיים בשכונה החליטו להציב מבנים על שטח שעמד ריק באזור. מאחר וכאמור מדובר בבנייה בלתי חוקית הגיעו למקום פקחי העירייה והחלו להרוס עם כלים כבדים, טרקטורים ופטישים את מבנה בית הכנסת ה'חרדי' כאשר הם החליטו להתיר על כנו את בית הכנסת ה'דתי'. פנינו לתגובה מעיריית ירושלים, שלא התקבלה עד כה. נביא אותה במלואה כשתתקבל.

לזירת ההריסה הגיעו מספר רב של מתפללי בית הכנסת ה'חרדי', כולל חברי מועצה מטעם רשימת 'דגל התורה' ביניהם יו"ר הרשימה בירושלים – אליעזר ראוכברגר שמכהן כיושב ראש ועדת תכנון ובנייה בבירה. באחד התיעודים אף נראה כי אחד הפועלים בזירת הריסת בית הכנסת הכה את אחד מחברי המועצה החרדים, ללא סיבה ובניגוד לסמכות שלו להפעיל כוח בשביל לפנות את המבנה הבלתי חוקי.

"חברי סיעת "דגל התורה" בעירית ירושלים כואבים את הריסת מבנה בית הכנסת של האברכים במורדות גילה, ומגנים בתוקף את מעשה ההריסה הבזוי של בית כנסת, סיעת "דגל התורה" לא תשקוט עד שלאברכים היקרים במורדות גילה יהיה מקום ראוי לתפילה, ללא אפליה ובדיוק כמו שיש לאחרים", נמסר מסיעת דגל התורה בירושלים. "במהלך ההריסה הופעלה אלימות קשה כנגד חבר הסיעה הרב דוד זוהר. אנו מגנים ומזועזעים מהתנהגות זו של עובדי עירייה כנגד שליח ציבור שעושה את שליחותו נאמנה ומגנים זאת בכל תוקף. אנו קוראים לראש העיר ומנכ"ל העיריה לטפל בדחיפות בעובדי העיריה שהעזו להרים יד על חבר מועצת העיר".

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לחלןימנ

 2. דיין יעקב

  טדי קולק ז"ל האריך ימים על כסאו כי:
  בכל שכונה שבנה חייב את הקבלנים לבנות מבנה ציבור בתי כנסת.מקוואות.גנים.
  והוא לא היה ראש עיר דתי.
  ואילו כאן במורדות גילה גרים כבר4 שנים.
  ללא…..

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  למה לא מגישים תלונה במשטרה כנגד מי שהיכה את חבר המועצה ?
  אי הגשת תלונה מהווה נתינת לגיטימציה מסוכנת למעשה הביריוני

 4. בתיה קריספין

  אני מתנגדת לכל סוג של אלימות, כולל אלימות תכנונית, כלכלית, נפשית ובריאותית כמו זו של יו"ר התכנון והבניה וחבריו לשולחן הדיונים, בוועדת ההתנגדות ובכלל, שהיו שותפים לבזיון אישה נכה אם לשלושה יתומים ולא שעו לזעקותיה בדבר פעילותם למען אדריכל מוברג בעירייה ויזם מתחיל ובכך הם נתנו יד להרס חייה וחיי ילדיה.
  הנ"ל נתנו היתר לעבירות בנייה ובו ברגע הם השתמשו במניפולציות כדי למנוע היתר לגיטימי לפתיחת דלת חיצונית לטובתה, הם נתנו היתר ליזם שחילק הטבות לבעלי דירות בתמורה לחתימתם ולהפיכתה כביכול ל "דיירת סרבנית". הנ"ל הביאו בעקיפין למצב של "סחר" ברכוש המשותף גם לה, למצב של הפרת הסכמים- היזם נמנע מלשלם את דמי השכירות לדירה החלופית כמובטח ,עובדה שהכניסה את האישה לחובות כבדים שכן היא שילמה את דמי השכירות בנוסף למשכנתא הגבוהה, היזם נמנע מראש מלקיים חלקו בהסכם לשיפוץ הדירה שתועבר לרשותו לצורך עבודות התמ"א, היזם הפעיל קבלן/מנהל עבודה שעבד בדירה ברמה ירודה וגרם להרס. היזם שחרר מחזקתו את דירתה לפני שמסר לידיה את מפתח הדירה ובכך הוא הביא עליה עיקול בגין אי תשלום ארנונה.
  עד היום היזם מתחמק מלשלם את חובותיו לאישה, לתקן את ליקויי הבנייה בדירה ובחצר וכן להשלים עבודות ופריטים חסרים. היזם גם אחראי להרס מקורות הפרנסה שלה שהיו במחסן הגינה, להרס מזגן 2.5 כוח סוס חדש יחסית ולפיצוץ דוד החשמל.
  יש אלוקים בשמיים והוא ישפוט אותם לשנה הקרובה ולשנים הבאות.

כתיבת תגובה