באר שבע

בחירות מוניציפליות ראשונות ל'עוצמה יהודית'; האיחודים השונים – כולל בערים החרדיות

I have 2222views
מפלגת עוצמה יהודית מגיעה לבחירות המוניציפליות הקרובות, לראשונה מאז התחזקה בכנסת עם 14 מנדטים לרשימה המשותפת לה ולציונות הדתית • עוצמה יהודית החליטה להתאחד עם מספר מפלגות ברחבי הארץ, כולל בביתר עילית ובבאר שבע • העימות עם לפיד
החתימה אמש על הסכם בין הליכוד לעוצמה יהודית והשר בן גביר, בביתר עילית. צילום: דוברות

אחרי ההצלחה הגבוהה יחסית בבחירות לכנסת, אז זכתה ביחד עם הציונות הדתית ל-14 מנדטים, הבחירות הקרובות לרשויות המקומיות הן למעשה הבחירות המוניציפליות הראשונות של מפלגת 'עוצמה יהודית' בהן היא מגיעה עם כוח רב. במפלגה החליטו להשקיע הפעם במיוחד בבחירות המקומיות, ולצורך כך אף פועלים להתאחד עם מספר מגוון של מפלגות ברחבי הארץ – כולל בערים החרדיות, כגון ביתר-עילית.

השבוע הודיעה עוצמה יהודית על חיבורים עם 2 מפלגות בשתי ערים שונות, על אחת מהן נודע רק הבוקר (שישי). מדובר בעיר ביתר עילית כאמור, ובעיר באר שבע. לפני כשבועיים התקיים עימות פומבי בין עוצמה יהודית בראשות השר איתמר בן גביר לבין יש עתיד בראשות יאיר לפיד, כאשר האחרונה הודיעה שהחליטה שלא לשתף פעולה עם עוצמה יהודית באף עיר כלשהי. עוצמה יהודית מיהרה להגיב בכך שנציגיה קיבלו הוראה שלא לשתף פעולה עם אנשי יש עתיד.

"ראש הממשלה לשעבר וראש האופוזיציה יאיר לפיד הנחה את כלל המועמדים של יש עתיד ברשימות המקומיות לא לסגור קואליציות עם ״עוצמה יהודית״ ולהכניס להסכמים הקואליציוניים סעיף ברור שלא יישבו בקואליציה של אף מועצה יחד עם רשימה של עוצמה יהודית", נרשם בחשבון הטוויטר של 'יש עתיד'. לפיד הוסיף: "המשימה שלנו לבנות קואליציות מקומיות עם נציגים ליברליים שישמרו על השלטון המקומי כמעוז חזק של דמוקרטיה ליברלית שבאה לעבוד אצל התושבים".

בעיר באר שבע, עוצמה יהודית התאחדה עם מפלגת הציונות הדתית לרשימה אחת למועצה. הנציגים, סגן ראש העיר גדי מזוז ויאיר תורתי, מנכ"ל ישיבת ההסדר באר התחיה, נפגשו השבוע עם מנכ"לי מפלגות הציונות הדתית ועוצמה יהודית וחתמו על הסכם ריצה משותף, כאשר סגן ראש העיר ונציג עוצמה יהודית בעיר גדי מזוז יעמוד בראש הרשימה המאוחדת.

בעיר ביתר עילית, עוצמה יהודית התאחדה עם מפלגת הליכוד לרשימה אחת למועצה. מדוברות המפלגה נמסר כי "נציגי המפלגות בעיר סיכמו אמש על ריצה משותפת, כאשר בראש הרשימה יעמוד נציג עוצמה יהודית נתן סינגר, עוזרו של השר בן גביר. במקום השני יו"ר סניף הליכוד בביתר שמשון בלומנטל. השניים מנהלים מו"מ עם קבוצות נוספות בעיר, בכדי להוביל במשותף שינוי חברתי, כלכלי ובטחוני בעיר".

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. Roseann

  I reqd thios pos completely about the resemblance of moost recent and precediing
  technologies, it's awesoe article.

  my web-site … Fat blonde

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   כן הא

כתיבת תגובה