הפרשנים: "דרעי לא פעל בזדון; דרעי חושב שאנשיו לא חכמים"

I have 980views
פאנל הפרשנים במהדורת הבוקר ב'קול חי', עם איתי גדסי ואברהם וובר, דן בשאלה האם יו"ר ש"ס אריה דרעי פעל בזדון בכל הנוגע להרצת השר אוריאל בוסו לראשות העיר בני ברק? • "צריך לציין בהגינות"

איתי גדסי: "אתמול התקיים כנס של ש"ס בבני ברק, מגיע אריה דרעי ומדבר על חיזוק הכוח במועצה וסיבוצ החלפת הנציגים – אבל הוא לא מדבר על דבר אחד, האם השר אוריאל בוסו ממשיך בריצתו לראשות העיר. מה שכן הוא מבטיח שבוסו יישאר יו"ר סיעת ש"ס בבני ברק למשך כל הקדנציה הקרובה. בש"ס עדיין לא החליטו איך בוסו יירד מהבמה, הרי יש ביניהם לגור דיל ברחבי הארץ".

"בש"ס חוששים שאם בוסו יודיע על הורדת מועמדותו לראשות העיר, זה יפגע בקרב הקשה שמתנהל סביב השאלה האם יוקם במועצה גוש חוסם לזייברט או לא", המשיך גדסי. "בשל כך ש"ס ממתינה שמישהו יעתור לביהמ"ש על מנת לפסול את בוסו. למען ההגינות צריך לציין שבוסו לא היה מהרגע הראשון מועמד קש, זה לא היה בזדון". דוד חכם: "למה אתה לא רוצה לומר שבוסו היה מועמד קש מהרגע הראשון?", גדסי: "כי אני לא יודע מה היה בלבבו של אריה דרעי. מסכים שבעיה שלא אומרים לציבור אם בוסו ממשיך או לא. זה בגלל הסקרים שיש לו סיכויים לנצח את זייברט".

אברהם וובר, איש המספרים של דגל התורה: "אם אנשים יעקבו אחרי הדברים – יבינו שמלחמת ש"ס עם אנשי יהדות התורה, בגלל הכעס שלהם שיהדות התורה באשדוד תמכה ביחיאל לסרי ולא בברק סרי אז הם שמו בבני ברק את בוסו. משם התחיל כל הבלגן. אריה דרעי חושב שאנשיו לא מספיק חכמים ולכן הוא לא מוריד את מועמדות בוסו. אחרי שדגל חתמה לזייברט, שמחזיקה בלפחות 40% מבני ברק ללא הפלג. הליטאים לבד בעיר הם 60%".

וובר הוסיף והתייחס לבית שמש: "המציאות היא שאבוטבול מורץ כדי לפגוע במועמדות גרינברג, ולסייע לבלוך להיבחר שוב. אם ש"ס הייתה רוצה שבית שמש תישאר חרדית – הייתה תומכת בגרינברג. גרינברג הלך ועשה דיל בזמנו עם מי שהוא יכל".

האזינו

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. אוריאל בוסו ראש העיר.

    תמשיכו לקשקש.

כתיבת תגובה