בית שמש

"תמיכה דרמטית, המרא דאתרא איתנו": כך מתנהל קרב המאסף בבית שמש

I have 560views
"המשך הסחף, תמיכה דרמטית, המרא דאתרא איתנו" אלו רק חלק מהכותרות שיוצאות בימים האחרונים בבית שמש - סביב קרב המאסף שמנהלים 3 המועמדים לרה"ע על הקהילות הקטנות • כך זה מתנהל
צילום: יעקב לדרמן/פלאש 90

אחת משתי הערים הדרמטיות ביותר שיהיו בבחירות בעוד כשבועיים – היא בית שמש. ל'מקומי קול חי' נודע כי בשל המירוץ הצמוד לראשות העירייה, בין שלושת המועמדים שמואל גרינברג, משה אבוטבול ועליזה בלוך, מתנהל קרב מאסף על כל קהילה הכי קטנה שקיימת בבית שמש. הנה מספר דוגמאות בכתבה שלפניכם:

אתמול הופצה ידיעה במשך כשעה, לפיה קהילתו של הגר"מ גולדשטיין שמונה כמה מאות קולות – החליטה על תמיכה סופית בגרינברג, מועמד דגל התורה, על אף מתיחויות שיש בין השניים. אלא שאז הסתבר שהידיעה הופצה ללא כל ביסוס, והקהילה הכחישה: "בניגוד לפרסומים, המרא דאתרא לא הודיע במי הוא תומך לראשות העיר, הוא גם לא נפגש עם המועמדים. כל פרסום אחר הוא פייק והשתמשות בשמו של הרב בלי רשותו".

מיד אחר כך, וכדי ליצור את הרושם ההפוך לפיו המגזר הליטאי דווקא תומך בו ולא בגרינברג – הלך מועמד ש"ס משה אבוטבול למטה נציגי הישיבות שם ציין "את ההתלכדות הרבה של כל בני התורה לבחירתו" כלשון ההודעה שיצאה מטעמו, ואמר כי "אנו חייבים ש"ס חזקה בכדי שלא נצטרך לחזר על הפתחים. ישנה התלכדות רבה למען עולם התורה!".

עוד פורסם על תמיכת המשפיע הראשי של חב"ד הגר"ז גופין בגרינברג, והופץ כי "היא המשך של הסחף ההמוני למועמד גרינברג בבית שמש, שלפי הנתונים כבר חצה את ה-40% וצפוי לנצח את הבחירות בפער, כבר בסיבוב ראשון. וזאת, לאחר תמיכת קהילות חב"ד של הרב ויינר, תמיכת המפלגה הגדולה בעיר דגל התורה, לצד 80 הקהילות משלומי אמונים, בעלזא ואלפים מהציבור הכללי, הדתי והאמריקני". אנשי אבוטבול מיהרו להבהיר שכלל לא מדובר בתמיכה חדשה מאחר ומלכתחילה היה ברור שחב"ד תתמוך בגרינברג.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה