בני ברק

חבר המועצת לזייברט: "רה"ע הנבחר"; בני ברק בדין ז' טובים? • צפו

I have 104views
"למנגנון הניהול של עיר חרדית יש תוקף הלכתי של שבעה טובי העיר": מרן הגר"י זילברשטיין ציטט למועמד לרה"ע בני ברק, חנוך זייברט את הפסק של חמיו מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל על הכח ההלכתי שיש בידיו של ראש עיר חרדית • ההקדשה המיוחדת

ההצהרה המפתיעה: מועמד יהדות התורה לראשות העיר בני ברק, חנוך זייברט, קיים היום (חמישי) סבב ביקורים אצל גדולי התורה כדי להתברך לקראת חג הסוכות וקמפיין הבחירות בחודש הקרוב. זייברט הגיע בין היתר לביתו של חבר מועצת גדולי התורה, מרן הגאון הרב יצחק זילברשטיין, שפעל כדי להסיר את הווטו שדגל התורה הטילה על זייברט. הגר"י זילברשטיין אף כתב לזייברט כי הוא "ראש העיר הנבחר בני ברק".

במהלך הביקור התפתח בחדר פולמוס הלכתי, סביב השאלה עד כמה בני ברק בתור עיר חרדית היא עיר חשובה, כדי שתקבל כוח הלכתי. זייברט: "הרב אומר שרק בעיר שהיא כולה נאמנים, רק בעיר שהיא כולה לקיים". הגר"י זילברשטיין הזכיר את דברי חמיו זצוק"ל, מרן הגאון הרב יוסף שלום אלישיב: "לא לא, תשמע, זה פוסק הדור, הרב אלישיב! שאומר שלבני ברק יש דין של שבעה טובי העיר".


ההקדשה של הגר"י זילברשטיין לזייברט

מרבית השיחה ביניהם התנהלה בשפת האידיש, כאשר הגר"י זילברשטיין מקורב מאוד לחסידות גור ולכ"ק האדמו"ר העומד בראשה. בשבועות האחרונים פעל כאמור הרב זילברשטיין לטובת הסרת הווטו שדגל התורה הטילה על זייברט, כפי שאכן קרה לבסוף. מי שעוד פעל לכך, ואף שהה מאחורי הגר"י בזמן ביקורו של המועמד לראשות העיר – הוא הרב מרדכי פוגרס, נאמן ביתו של הרב ומי שנחשב ל"מוציא ומכניס" בבית חבר המועצת.

הרב זילברשטיין לא הסתפק בברכה שגרתית לזייברט, אלא הוסיף והעניק לו את ספרו "לקיים" בתוספת הקדשה אישית ומיוחדת בכתב ידו: "ערב סוכות תשפ"ד. 'לקיים'. באתי לברך את ראש העיר הנבחר רבי חנוך העניך זייברט שיחיה. שיזכה 'לקיים'. מברך באהבה יצחק זילברשטיין, רב שכונת רמת אלחנן-בני ברק ת"ו".

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. משיב כהלכה

  אחדות,
  למעשה כל הווטו נועד להשיג תוצאה זו,
  לקבל כראוי לכולם כפי שמגיע להם.
  מרן הגר"י זילברשטיין לא התערב כלל בענין הווטו.
  סתם פייק, ביתו כבר הכחישו זאת מפורש

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני לא מאמינה שזייברט פועל למען ליטאים וחסידים בצורה שווה ללא אפליות.
  זה נקרא ראש עיר "נבחר"?
  כמה עוול הולך פה…

כתיבת תגובה