תל אביב

פסיקה תקדימית: רון חולדאי יכול לממן הפגנה מכספי העירייה

I have 494views
על אף הבחירות: השופטת מיכל אגמון גונן פסקה בצורה תקדימית שעיריית תל אביב והעומד בראשה, רון חולדאי, יוכלו לממן הפגנה כנגד הרפורמה המשפטית - כל זאת מכספי העירייה • הסבר השופטת תקדימי לא פחות: לשמור על צביונה ה'ליברלי' של תל אביב
בניין עיריית תל אביב. צילום: פלאש 90

הזוי: השופטת מיכל אגמון גונן, יושבת ראש ועדת הבחירות האזורית בתל אביב, החליטה היום (רביעי) באופן תקדימי לאפשר לעירייה ולעומד בראשה לממן הפגנה כנגד פעולת ממשלה ואף לקחת בה חלק פעיל, כחודש בלבד לפני הבחירות המקומיות. השופטת קבעה כי לא מדובר בתעמולת בחירות אסורה. ההחלטה התקדימית נוגעת לעיריית תל אביב ורה"ע רון חולדאי, שביקשו לממן הפגנה כנגד הרפורמה המשפטית.

"יתכן כי המחאה היא הביטוי המובהק ביותר בשנים האחרונות של פעולה אזרחית דמוקרטית", כותבת השופטת בפסק הדין, כאשר לטענתה מימון המחאה חשוב כדי לשמור על צביונה "הליברלי" של תל אביב. "בפרסום הנתקף בעתירה שלפניי, מזכיר ראש העיר כי שמה של הכיכר בה מפגינים עשרות אלפי בני אדם במשך שבועות רבים, שונה על ידי העירייה, לכיכר הדמוקרטיה. דומה אם כן כי גם מבחינה זו חלק מתפקיד העירייה וראש העירייה הוא להביע עמדה במסגרת המחאה שהנושא המרכזי בה הוא היסודות הדמוקרטיים של מדינת ישראל", הוסיפה.

לדברי השופטת אגמון גונן: "היות ומדובר בסוגיה שבמרכזה חופש הביטוי, פרסום שמעלה ראש העירייה בעמוד הפייסבוק שלו, יש יתרון נוסף מבחינת המבחן הדמוקרטי, שכן הרשות יכולה לאפשר באופן אפקטיבי לתושבים להשמיע את קולם באופן שיישמע על ידי מקבלי ההחלטות בשלטון המרכזי. העיר תל אביב-יפו מהווה את הבמה המרכזית למחאה, ואפשרה אותה בתחומה מתחילת הדרך, תוך שהיא מאפשרת הן לתושבי העיר הן לאחרים הסדרים המקלים על ההתנהלות, בשיתוף ובתיאום עם המשטרה. היא מאפשרת לתושבים להיות אזרחים אפקטיביים הנוטלים אחריות לעתידם באמצעות השתתפות פעילה בחיים הפוליטיים". 

//עוד כתבות

כתיבת תגובה