בני ברק

דרמה של הרגע האחרון: אגודה התקפלה בפני דגל

I have 643views
מחלוקת של הרגע האחרון בין דגל התורה לאגודת ישראל בבני ברק, כאשר דגל מעוניינת שהמועמד חנוך זייברט יתמודד ברשימה של אגודה ולא בנפרד - כאשר זייברט מעוניין לרוץ לבדו למועצה כדי להרוויח אצבע נוספת במועצה • לבסוף אגודה התקפלה, זייברט ירוץ במסגרת אגודה

סערה בעיריית בני ברק: בשעה זאת נסגר מועד הגשת הרשימות, (חמישי), כאשר דגל התורה הגישה את הרשימה המלאה שלה בראשות מנחם שפירא שיהיה ממלא מקום ראש העיר. אגודת ישראל התמהמה בתחילה מהלגיש את הרשימה, ל'מקומי קול חי' נודע על ויכוח של הרגע האחרון בין דגל ואגודה, על אף שמוקדם יותר היום חתמו על הסכם תמיכה בחנוך זייברט לראשות העיר.

המפלגות אמנם הסכימו על ריצה נפרדת למועצת העיר, והן אינן מתערבות ברשימה אחת של השנייה, אלא שדגל התורה דרשה מזייברט להתמודד במסגרת רשימת אגודת ישראל לעירייה, זייברט התעקש מנגד לרוץ לבד. ההסבר: במידה וזייברט ירוץ ברשימה נפרדת למועצה, הוא אמנם לא צפוי להכניס מנדט אך במידה ויזכה בראשות העיר – יקבל אצבע נוספת במליאת המועצה.

דגל התורה כאמור התעקשה שזייברט ירוץ בתוך רשימת אגודת ישראל, כדי שיישמר השוויון בין שתי המפלגות. לבסוף נרשמה פריצת דרך, הצדדים ניהלו משא ומתן עד הדקות האחרונות כאשר זייברט ירוץ ברשימת אגודה. עצם הרצון של זייברט להתמודד בנפרד, מוכיח עד כמה זייברט בטוח בניצחון שלו לראשות העיר בני ברק. תוך כדי מו"מ הגיעה דגל התורה להגיש את הרשימה שלה למועצת העיר, עם מנחם שפירא וגודי סילמן.

במקביל הגיעה ש"ס להגיש את רשימתה למועצת העיר בני ברק, כאשר למגישי הרשימה התלווה חבר הכנסת אוריאל בוסו, מועמד המפלגה לראשות העיר. ביממה האחרונה נרשמה סערה בש"ס בני ברק, בשל הדחתו של יעקב זכריהו מהרשימה.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה