חדרה

"חששנו בהתחלה": בתוך שבועות – מהרעיון ועד הרשימה המאוחדת

I have 189views
בחדרה הוקמה בשבוע שעבר רשימה מאוחדת בין כלל הקהילות החרדיות • לטענת שלושת ראשי הרשימה "נהפוך לסיעה הגדולה במועצת העיר" • לדברי היו"ר, בועז ביטון: "למען האמת קצת חששתי בהתחלה, איך יקבלו את כל אחד מאיתנו בקרב הציבורים האחרים"
עיריית חדרה. צילום: פלאש 90

אחדות בחדרה: ראשי רשימת "המחנה המאמין" שמורכבת ממספר קהילות חרדיות בעיר חדרה, רשימה שהוקמה בשבוע שעבר, מספרים היום (שני) על מטרת האיחוד. בראש הרשימה יעמוד בועז ביטון מש"ס, אחריו בנצי נורדמן מיהדות התורה, אליהו בוסקילה נציג הדתיים – כאשר בהם יתמכו בין היתר קהילות חב"ד, צרפת, קווקז ואנשי מפלגת עוצמה יהודית. לטענתם, הרעיון לריצה משותפת עלה רק לפני מספר שבועות.

"עשינו בדיקות מעמיקות ובחנו את השטח", טוען היו"ר ביטון. "החלטנו לא רק על ריצה משותפת בבחירות אלא על הקמת בית פוליטי חדש לכל הציבור המאמין בחדרה". נורדמן מוסיף: "לא עשינו בלוק טכני של כמה מפלגות אלא סיעה אחת מגובשת ומאוחדת שתדאג לכל צורכי הציבור בעיר. כל המועמדים ברשימה מגיעים עם רזומה עשיר של עשיה לטובת הציבור. שילוב הידיים והאחדות של כולנו היא מכפלת כוח עבור הציבור". בוסקילה מדגיש: "אני מאמין שנהיה הסיעה הגדולה במועצת העיר".

באשר לשאלה באלו נושאים בכוונתם לפעול בקדנציה הבאה, אומרים השלושה: "הציבור התורני והמסורתי בעיר יקבל את כל מה שמגיע לו בזכות ולא בחסד. נדאג בראש ובראשונה לנושא החינוך בעיר החל מגני הילדים, דרך בתי הספר ותלמודי התורה ועד לישיבות הקטנות והגדולות. החינוך היה ונשאר בראש מעיינינו. דגש נוסף הוא הסיוע והעזרה למשפחות נזקקות בחלוקת קמחא דפסחא ובערבי חגים
ושבתות. אנחנו נמדדים לפי היחס שאנחנו מעניקים לחלשים ולנזקקים".

היו"ר, ביטון, מודה כי "למען האמת קצת חששתי בהתחלה מהריצה המאוחדת, איך יקבלו את כל אחד מאיתנו בקרב הציבורים האחרים. מהר מאד החשש הזה נעלם אחרי שראיתי איזו תמיכה אדירה כל אחד מאיתנו מקבל גם בקרב הציבורים שעד היום לא הצביעו לש"ס. זו בשורה אדירה שמוכיחה את עצמה בכל יום מחדש". נורדמן מציין: "אני כבר 20 שנה במערכות ציבוריות בעיר חדרה ומעולם לא קיבלתי כמות תגובות כל כך גדולה כמו אחרי שבשורת האחדות פורסמה לציבור. אין ספק שהאחדות בינינו היא כשלעצמה מהווה סיפור הצלחה".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה