ירושלים

תמה הסאגה: פרוש הכריז רשמית על המנצח, פער זעום בין המתמודדים

I have 300views
יושב ראש שלומי אמונים, השר מאיר פרוש, מתייחס פומבית לסאגת הפריימריז החסידי בירושלים - ומצהיר כי המנצח הוא צחי ברים • פרוש פירט את שלל החישובים, הודה שהיו בעיות ב"כללים של הפריימריז, וציין: הפער ביניהם עומד על 20 קולות בלבד
פרוש. צילום: פלאש 90

סאגת הפריימריז: בשלומי אמונים בירושלים, כפי שדיווחנו בימים האחרונים, הרוחות סוערות במיוחד בשל ההפסד בפריימריז של בני הקר, יועצו הקרוב של היו"ר השר מאיר פרוש, לצחי ברים שהובא מביתר עילית. היום (חמישי) מחליט פרוש להתייחס לכך פומבית, תוך שהוא מצהיר רשמית שברים ניצח. פרוש הודה שהכללים לפריימריז לא היו ברורים, והבהיר כי להבא "הלקחים יופקו", וכי "מקווה שהקר ימשיך להיות יועצי".

"מבלי לקבוע כעת בידי מי הצדק בכל טענה, אפרט את התרחישים האפשריים", פותח פרוש את מכתבו. "במידה ומחליטים לקבל את עמדת קהילה אי וקהילה בי התומכות בה' ב. הקר, שתמיכתם כאמור לא הוצגה בעת הספירה, וכן מחליטים לצרף למניין הקולות של ה' ב. הקר את תמיכת קהילה ג', שכאמור נפסלה בספירה הראשונה, שהשתייכה בעבר לשלומי אמונים וכיום איננה משתייכת, הוא עולה לסך כללי של 6,566 קולות".

"אם אנחנו נאשר ספירה כזו של קהילות א'-ב'-ג', אז כך גם בהתאם לגבי קהילה ד' שה' י.מ. ברים נתמך על ידה והיא הזדהתה עם סיעתנו, בצירוף העובדה לכך ששני המועמדים ראו לנכון לפנות לקהילה זו (ד') כדי לקבל ממנה מכתב תמיכה, בכך למעשה מאשרים שני המתמודדים כי אין שאלה לגבי הזדהותה עם שלומי אמונים מבחינתם, בהסתמך על כך שגם במקרה של קהילה ג' שתומכת בה' ב. הקר ויש ספק לגביה, לצורך הדיון אנו מתעלמים משאלת ההשתייכות. לגבי קהילה די שנפסלה בגלל תמיכה כפולה, טוען הצד של ה' י.מ. ברים כי מכתב התמיכה של קהילה די נכתב במועד מאוחר יותר, והנוסח לא מותיר מקום לספק לגבי תמיכתה המפורשת של קהילה ד' בה' י.מ. ברים. במצב דברים זה, סך הקולות שבידי ה' י.מ. ברים הוא 6,586 קולות, 20 קולות יותר מה' ב. הקר".

"לאור עובדות אלו, אני לא רואה לנכון להיכנס כעת להתדיינות על סעיפי הספקות רק בכדי לקבוע את גודל הפער, ומכריע כי בכללים שבידנו התוצאה היא שה' י.מ. ברים יוצב במקום הראשון של רשימת אגודת ישראל למועצת העיר ירושלים, כנציגה של סיעת שלומי אמונים. לסיום, אני רואה לנכון לציין בפניכם כי מדובר בהכרעה הקשה ביותר שקיבלתי במסגרת תפקידי כירייר הסיעה. העובדה שנאלצתי לשמש כמעין בורר וקובע בבחירה בין העמדות והטענות החשובות שהצגתם בפני הייתה קשה מנשוא, מתוך ידיעה שכל אחד מכם ראוי ביותר לשמש בתפקיד וכל אחד מכם לו היה מקבל את המינוי היה תורם תרומה גדולה לסיעת אגודת ישראל בירושלים. אני רואה בשניכם סמל ודוגמא לשירות הציבור, שלרבים וטובים יש מה ללמוד מכם", הוסיף.

המכתב המלא

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. ישראלי=רק מי שמזרע ישראל אבינו משני הורים ישראלים מזרע ישראל אבינו

  האשכנזים והתימנים והערבים לא יהודים

 2. ישראלי=רק מי שמזרע ישראל אבינו משני הורים ישראלים מזרע ישראל אבינו

  האשכנזים והספרדים והאתיופים והרוסים והמרוקאים והתימנים והערבים לא יהודים.

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   קודם כל, מי זה ישראל אבינו?
   דבר שני, מי כן יהודי אצלך?

 3. בנימין

  פרוש אתה כבר זקן!! לך הביתה! גםמכך אתה עושהה רק מה שראש,הכת אומר לך מה לעשות ו להגעד. זה לא יהדות! זה נצרות!!

 4. ג'ולס

  איזה שנאת אחים!
  לתפארת עם ישראל

 5. חיים

  חרטא ברטא. משתמשים במושג "פריימריז" רק לשם אחיזת עיניים ובסוף העסקנים והפוליטיקאים קובעים הכל ואין שום משמעות לקול של האדם הפרטי.

כתיבת תגובה