ירושלים

כנס הבחירות חשף עימות פומבי בין ח"כי יהדות התורה • צפו

I have 400views
פרסום ראשון: ח"כ אייכלר מתח ביקורת על סגן השר מקלב, בכנס בחירות של אגודת ישראל - "יש לנו סגן שר תחבורה שעושה הכול כדי לשפר - אבל הוא לא מצליח. אין למקלב שום השפעה במשרד התחבורה, אלף תירוצים" • מה הרקע לעימות בין השניים?
מקלב ואייכלר. צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: עימות בתוך יהדות התורה, ובצורה פומבית. חבר הכנסת ישראל אייכלר נאם היום (שני) בכנס בחירות מוניציפליות של אגודת ישראל בירושלים, והפתיע את הנוכחים בכך שמתח ביקורת על חברו למפלגה, סגן שר התחבורה אורי מקלב מ'דגל התורה'. אייכלר מתח ביקורת מרומזת גם על שר השיכון והבינוי, יצחק גולדקנופף, אך כיוון בעיקר למקלב. ל'מקומי קול חי' נודע על הסערה מאחורי הקלעים.

"יש לנו סגן שר תחבורה, הרב אורי מקלב שעושה הכול כדי לשפר – אבל הוא לא מצליח. החרדים סובלים ולאיש לא אכפת. אין למקלב שום השפעה במשרד התחבורה, אלף תירוצים", אמר אייכלר בדבריו בכנס, פחות מחודש לקראת הבחירות המוניציפליות. עוד אמר אייכלר: "בונים אצלנו החרדים גג על גג, מצוקת הדיור היא אדירה, לא בונים לציבור החרדי – אולי בהר יונה אבל בירושלים למשל לא בונים".

הרקע לביקורת של אייכלר על מקלב, הוא בקשת חסידות בעלזא לעשרות אוטובוסים ממשרד התחבורה לאירועים פרטיים של החסידות בחגים ובימי הסליחות באמצע הלילה, דבר שלטענת משרד התחבורה היה מביא לשיבוש כל מערך התחבורה הלאומי. משרד התחבורה סירב לבקשת החסידות, בבעלזא כעסו וכעת אייכלר זועם על מקלב.

בנאומו בכנס הבחירות המוניציפליות, אייכלר תקף את דגל התורה שלטענתו התעמרה בקהילות החסידיות בירושלים אחרי הניצחון הידוע של "6-3" של דגל. "ליהודי חרדי, אם אין לו נציגות חזקה אין לו כלום. יש לו נציגות חלשה – יש לו מעט. ונציגות חלשה זה לא שהאיש (הנציג) חלש, השר מאיר פרוש ויוסי דייטש יודעים לארגן מבצע שכל משרדי הממשלה לא יודעים לעשות. אבל כשלא נותנים לנו את הכוח, ושצריך לריב על כל הקצאה, שיהודים חסידיים צריכים לכתוב לי ולפרוש מכתב, שלוקחים להם הקצאה בירושלים. למה? כי להם יש 6 (לדגל התורה) ולנו 3?".

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אייכלר צודק בכל מילה
  אבל גם מנציגי אגודת ישראל אי אפשר לקבל עזרה ( וכבר היה בעבר סגן שר תחבורה מטעמם )
  זה ממש לא משנה כמה "כוח" יהיה למפלגות ,
  השקופים בכל מקרה לא יקבלו שירות.
  אין שום מניע שיגרום לנציגים לתת שירות
  הג'ובים שלהם לא תלויים בציבור

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  עד ה6-3 הלטאים לא קבלו כלום בעיר ירושלים. הכל לקחו החסידים.
  לא נורא שלא יקבלו קצת.

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אפליה מתקנת….

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לא מגיע להם כלום

כתיבת תגובה