בית שמש

ש"ס וגור ינסו לסגור דיל ברגע האחרון; מה לחש גרינברג לגולדקנופף?

I have 99views
פרסום ראשון: הבוקר נפגש השר חיים ביטון עם השר יצחק גולדקנופף ומוטי בבצ'יק, בניסיון לסגור דיל כלשהו בין ש"ס ו'הסיעה המרכזית' - אחרי ששלומי אמונים חתמה עם דגל התורה • ההסבר לתיעוד החריג: מה לחש גרינברג לגולדקנופף?
גולדקנופף וגרינברג, בפגישתם המקרית אמש בבית שמש. "בוא ניפגש"

המפלגות הפגועות יגיבו? אחרי סבב החתימות הדרמטיות שהתקיים אמש (שלישי) בין דגל התורה לשלומי אמונים, בהם סיכמו על תמיכה במועמד שמואל גרינברג לראשות העיר בית שמש ובמועמד ישראל פרוש לראשות העיר אלעד, ל'קול חי' נודע על ניסיון – ייתכן שאחרון – של מפלגת ש"ס ו'הסיעה המרכזית' מאגודת ישראל, לסגור דיל כלשהו על מספר ערים ברחבי הארץ. במקביל התקיימה פגישה מעניינת אמש בין גרינברג ליו"ר 'יהדות התורה', השר יצחק גולדקנופף.

מי שלמעשה נותרו אמש בצד הם 'ש"ס' ו'הסיעה המרכזית', אחת מהסיעות שמרכיבות יחד את 'אגודת ישראל'. ש"ס נפגעה כמובן מכך שדגל התורה הלכה לחתום על תמיכה בישראל פרוש באלעד, בזמן שהם מחזיקים במסמך חתום לפיו הפעם דגל צריכה לתמוך במועמד שלהם לראשות העיר אלעד, יהודה בוטבול. 'הסיעה המרכזית' שמייצגת את חסידות גור נפגעה, מכיוון שהיא סירבה למהר ולחתום על תמיכה בגרינברג בבית שמש – מה שהותיר אותם בצד.


גולדקנופף וגרינברג, בפגישתם המקרית אמש בבית שמש. "בוא ניפגש"

בעקבות כך, היום התקיימה בין השר יצחק גולדקנופף ויועצו הקרוב מוטי בבצ'יק לבין השר חיים ביטון שמונה מטעם ש"ס על התחום המוניציפלי. סיבת הפגישה, כאמור, הייתה במטרה לנסות וליצור שיתוף פעולה כלשהו לקראת הבחירות שיתקיימו ברחבי הארץ בעוד כ-50 ימים, כאשר ב'שלומי אמונים' יש מי שמגדירים זאת כ"ניסיון נקמה של הרגע האחרון".

במקביל, אמש נתקל המועמד שמואל גרינברג בגולדקנופף ובבצ'יק, במהלך אירוע בעיר בית שמש, כאשר תמונות מעניינות שהגיעו לידינו מהאירוע מראות כי בין השלושה התנהלה שיחה חריגה – שעות ספורות אחרי ששלומי אמונים בעיר הלכה וחתמה על התמיכה בגרינברג, ללא חסידות גור כאמור. נוכחים בשיחה עדכנו כי גרינברג ביקש מגולדקנופף ש"בוא ניפגש" כדי לבדוק אפשרות ש'הסיעה המרכזית' יצטרפו לתמיכה בו, בינתיים לא נקבעה פגישה שכזאת.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה