ביתר עילית

רה"ע שמקבל תמיכה נרחבת, והקשר לדיל הארצי – תמונת מצב מביתר

I have 226views
לפי כל ההערכות צפוי מאיר רובינשטיין לזכות בקדנציה נוספת כראש עיריית ביתר עילית, וזאת בשל הרוב לו זוכה אגודת ישראל בעיר, והשייכות שלו לחסידות ברסלב שמקושרת לש"ס - בפרט אחרי הפרת ההסכם של דגל התורה מול ש"ס באלעד
מאיר רובינשטיין וסגנו דודי זלץ (מימין) בשמחת בית השואבה בביתר עילית. באדיבות המצלם

50 ימים לבחירות המקומיות, והערב (מוצאי שבת) אנחנו עם תמונת המצב בעיר ביתר עילית. ראש העיר כיום, מאיר רובינשטיין, מתכוון לרוץ ולהתמודד לקדנציה נוספת – כאשר עד כה עדיין לא ברור האם דגל התורה תעמיד מולו מועמד, כאשר אחת האפשרויות היא מועמדות של דודי זלץ, יו"ר דגל התורה בעיר וסגנו של רובינשטיין שמשתייך לאגודת ישראל. עם זאת, גם במידה ודגל תעמיד מועמד מולו, רובינשטיין צפוי לנצח לפי הסקרים.

לפי הנתונים העדכניים, אגודת ישראל זוכה לכ-58% מקולות הבוחרים בביתר עילית, כאשר באגודת ישראל מבינים שגם במידה ויהיו קהלים שלא ירצו להצביע לאגודה – למעלה מחצי מהעיר הם תושבים חסידים שיצביעו למפלגה החסידית. במידה ודגל התורה תחליט בכל זאת להציב מועמד מול רובינשטיין, זלץ כאמור, רק תמיכה רשמית של ש"ס עלולה לאפשר לו להתקרב לניצחון. אלא, כך לפי גורמים פוליטיים המעורים בפרטים, ש"ס לא צפויה לעשות זאת.

הסיבה, לפי אותם גורמים פוליטיים, היא בשל ההסכמים הדרמטיים שנחתמו במהלך השבוע שעבר בין דגל התורה לשלומי אמונים בערים בית שמש ואלעד, מה שעורר את זעמה של ש"ס על דגל התורה. "ש"ס לא מתכוונת לתת 'פרס' כלשהו לדגל התורה כנגד שלומי אמונים, בדמות תמיכה בדודי זלץ מול מאיר רובינשטיין, אחרי הפרת ההסכם באלעד. בנוסף, דגל לא תרצה להכעיס את שלומי אמונים כי ההסכם שנחתם בבית שמש טוב להם", לדבריהם.

בנוסף, רובינשטיין עצמו נמצא בקשרי ידידות טובים עם יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי, מאחר והוא מייצג את חסידות ברסלב שחלקים גדולים ממנה מצביעים לש"ס, כך שגם ש"ס נהנית מכהונתו של רובינשטיין כראש עיריית ביתר עילית. בעניין חלוקת המנדטים, בבחירות האחרונות אגודה קיבלה 6 מנדטים, כאשר דגל וש"ס קיבלו כל אחת 4 מנדטים למועצת העיר – בנוסף ל-3 מנדטים שהתחלקו בין 3 מפלגות שונות כל אחת. לפי הסקרים, המפה לא צפויה להשתנות משמעותית בבחירות הנוכחיות.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה