אשדוד

צובר תאוצה: אחרי עתירה, בליכוד מודיעים על תמיכה ביחיאל לסרי בלבד

I have 41views
בית הדין של הליכוד פסק כי היחיד שיקבל את תמיכת המפלגה בעיר אשדוד, לקראת הבחירות המקומיות, הוא רה"ע המכהן יחיאל לסרי • בכך מתחזקת מועמדותו כאשר גם אגודת ישראל תומכת בו לראשות העיר, אחרי שהבהירו לש"ס כי תמיכתם בו אינה נתונה למו"מ
לסרי בבחירות הקודמות. צילום: פלאש 90

יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד המכהן שמתמודד לקדנציה נוספת, מתחזק היום (שלישי) כאשר הוא קיבל במכתב רשמי את תמיכתה של מפלגת 'הליכוד'. בית הדין של הליכוד פסק כי הוא יקבל את תמיכת המפלגה גם לראשות העיר וגם למועצה, כאשר מועמד אחר עתר ודרש שהליכוד יתמכו בו על פני לסרי. זאת כאשר כזכור אגודת ישראל הודיעה אף היא על תמיכה בלסרי לראשות העיר.

יעקב שטרית, שמתמודד לראשות העיר אשדוד ומריץ רשימה משלו למועצת העיר, עתר לבית הדין של הליכוד בדרישה שיקבל את תמיכת המפלגה בבחירות הקרובות בעוד כחודשיים. אלא שבית הדין פסק שהתמיכה תלך אך ורק ללסרי, סיעת 'אשדוד בתנופה', מאחר ואי תמיכה בו עלול לסכן את ניצחון הימין-חרדים בעיר. "מדובר בנושא רגיש במישור הקואליציוני, שיו"ר הליכוד מעורב בו", כתבו.

כך, עם הפסק הזה מתחזק כוחו של לסרי בעיר, וסיכוייו לזכות בקדנציה נוספת גבוהים במיוחד. בתחילת השבוע פרסם כתבנו מרדכי הלפרין בתוכנית 'עניין מקומי' בהגשת איתי גדסי ויענקל'ה פרידמן, כי אגודת ישראל אף הבהירה לש"ס, שמריצה מועמד משלה לרה"ע אשדוד, שתמיכת החסידים בלסרי לא נתונה לדיון או משא ומתן כלשהו.

גורמים בש"ס ניסו להציע שאגודת ישראל באשדוד תעביר את תמיכתה מלסרי לאבי אמסלם, מועמד ש"ס לראשות העיר, בתמורה להסרת המועמדות של ח"כ אוריאל בוסו בעיר בני ברק – מה שיבטיח את ניצחונו של חנוך זייברט, מועמד 'אגודה' בבני ברק. אגודה כאמור דחתה זאת, גם יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי הבהיר לבסוף שהוא לא מוכן לכך מאחר והוא מעוניין בריצתו של בוסו "עד הסוף".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה