בית שמש

פרוש טעה במעמד החתימה, גפני: "תעשה לי טובה" • צפו

I have 134views
תיעוד בלעדי מתוך חדר החתימה על ההסכם בבית שמש: פרוש טעה לרגע ואמר "חותמים על הסכם לראשות העיר אלעד", מנחם שפירא מיהר לתקן "זה אחר כך" וגפני הגיב "תעשה לי טובה.." • פרוש: "צריך לעשות הכול כדי ששאר הקהילות יהיו שותפות להסכם"
מעמד החתימה בין דגל התורה לשלומי אמונים, על ההסכם בבית שמש. באדיבות המצלם

ההסכם הדרמטי בין דגל התורה לשלומי אמונים, על תמיכה במועמד שמואל גרינברג בבית שמש, מעורר סערה במגזר החרדי כאשר ש"ס ו'הסיעה המרכזית' צפויות לתמוך ככל הנראה דווקא בעליזה בלוך, ראש העיר הנוכחית. בהמשך תחתום דגל התורה על תמיכה במועמד אגודת ישראל לראשות העיר אלעד, ישראל פרוש, כאשר לידינו הגיע הצהריים (שלישי) תיעוד בלעדי מרגעי החתימה כאשר השר מאיר פרוש נואם, טועה בפרט 'שולי' וח"כ משה גפני ממהר לתקנו.

פרוש: "מכובדי, עמיתי הרב משה גפני יו"ר ועדת הכספים ויו"ר דגל התורה, המארח. זה מרגש לשבת במעמד חתימה על הסכם לתמיכה בראש העיר אלעד.. אה בבית שמש", כאשר מנחם שפירא שאחראי על התחום המוניציפלי ב'דגל התורה' מוסיף כי "זה אחר כך" החתימה על תמיכה בישראל פרוש באלעד. גפני מתערב וצוחק: "תעשה לי טובה..", פרוש ממשיך: "זה מרגש אבל לא כמו באלעד", שם בנו כידוע מתמודד.

"למה זה מרגש? אלו שיושבים כאן עמלו על המהלך, ואנחנו צריכים לעשות הכול כדי שכולם יהיו שותפים למהלך הזה", הדגיש פרוש, "אנחנו השתדלנו לשמור על הכבוד של כולם ושל לכאורה סיעות ומפלגות אחרות כדי שכולם יהיו חלק מהדבר הזה. אני חייב לומר קצת על מה שקרה בבית שמש בשנים האחרונות – וזאת גם הסיבה שדגל התורה ואגודת ישראל עושים כעת את ההסכם בלב שלם".

לדברי פרוש, "גם כשאגודת ישראל בבית שמש היו סוג של אופוזיציה ודגל הייתה בקואליציה בעיר, גולדברג התנהל באופן שהוא לא זז כמלוא הנימה. תאמינו לי שאני הייתי ער 24 שעות, 'ההוא אמר לי ככה וההוא אמר לי ככה', אגודת ישראל לא זזה גם כשיכולנו אחרת – ונשארנו כמקשה אחת שאפשר לעבוד ביחד. וזה לכאורה נתן את הכלים להגיע לאמון ולרגע הזה שאנחנו מתכנסים יחד, וחותמים על הסכם".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה