בני ברק

מכתב הווטו המלא של דגל על זייברט, והקושי בטענות שהשמיעו | חשיפה

I have 78views
חשיפה ב'מהדורה המרכזית': מכתב הווטו המלא של דגל התורה, שנשלח לפני שבוע לאגודת ישראל כנגד מועמדותו של חנוך זייברט, שכולל 2 נקודות מרכזיות • המכתב לא מסביר מדוע הוחלט להטיל את הווטו, ומדוע בוסו "עלול לפגוע בצביון העיר"
זייברט ומכתב הווטו של דגל התורה נגדו. צילום: פלאש 90

סערה במערכת הבחירות המוניציפלית: הערב (שלישי) חשפנו ב'מהדורה המרכזית' בהגשת אבי מימרן, את מכתב הווטו המלא ששלחה דגל התורה לאגודת ישראל, בשבוע שעבר, כנגד מועמדותו של חנוך זייברט לראשות העיר בני ברק. זייברט מועמד מטעם אגודה, כאשר מולו ניצב ח"כ אוריאל בוסו שמתמודד מטעם ש"ס לראשות העיר. מכתב הווטו כולל שתי נקודות מרכזיות, שדווקא יקשו על דגל להסביר מדוע הוטל הווטו.

"דגל התורה מחויבת לפעול למען מועמד אגודת ישראל, אלא שהתפתחויות שונות בעיר (בוסו. מ.ה) מעלות חשש לשינוי דפוסי הצבעה, העלולים לפגוע בצביונה של העיר", נכתב בנקודה הראשונה, כאשר בנקודה הנוספת כותבת דגל התורה לאגודת ישראל, על הסיבה שהחליטה להטיל וטו נגד זייברט, כי "ידועה המציאות המעציבה שמועמד אגודת ישראל אינו זוכה לתמיכה בציבורים נרחבים, למרות ההוקרה על פעולותיו למען התושבים".

בקרב מקבלי ההחלטות בדגל התורה לא היו רוצים שהמסמך הזה יודלף מכיוון שהוא מעמיד אותם באור מביך – משלוש סיבות. 1. אין בו שום פירוט של טענות על זייברט, שהובילו להחלטה להטלת הווטו. 2. הקושי להסביר את הטענה שהציבור הליטאי בבני ברק לא יישמע לגדולי ישראל של דגל התורה במידה ויורו להצביע לזייברט. זו טענה שנציג ציבור חרדי לא יכול להסביר ברבים, ולכן גם לא נכתב במפורש במכתב.

3. המשפט "החשש לתועלת העיר וצביונה", שאומר בעצם שניצחון בוסו מסוכן לצביון העיר, הוא משפט קשה מאוד מבחינת ש"ס, וצפוי לעורר זעם גדול בציבור הספרדי. בעקבות כך מעריכים הערב בכירים בדגל התורה איתם שוחחנו, כי לבסוף הווטו יוסר וזייברט יהיה המועמד המשותף של יהדות התורה – מה שיבטיח את ניצחונו. עם זאת, כמובן, הווטו יוסר רק בתמורה לסל דרישות נרחב שדגל תשלח לאגודה.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה