בית שמש

חילול ה': הקלטה חשפה התבטאות קשה של עליזה בלוך על הפיצול החרדי

I have 67views
לקראת הבחירות בבית שמש - הקלטה שהתפרסמה הבוקר חושפת מה חושבת ראש העיר עליזה בלוך על המאבקים החרדיים ברחבי הארץ: "באלעד ובביתר זה ממש ברמה של להרוג אחד את השני" • גורם פוליטי בעיר: "אפילו בצחוק אסור לומר את זה"
צילום: פלאש 90

ברקע המאבק הפנים חרדי על ראשות העיר בית שמש והאפשרות שהתפרסמה הבוקר במסגרתה גורמים בש"ס בעיר מאותתים לתמוך בראש העיר המכהנת עליזה בלוך, מתפרסמת הבוקר (חמישי) ב"חדשות בית שמש" הקלטה מישיבה סגורה שדנה בוויכוח הפוליטי בין חרדים וחילוניים בעיר, ובה התבטאה בלוך באופן קשה ובלתי מתקבל על הדעת, בעיר על הסדקים במפלגות החרדיות בארץ.

בהקלטה נשמעת בלוך אומרת כי "תראה מה הולך באלעד, תראה מה הולך בביתר – זה ממש ברמה של להרוג אחד את השני, להרוג אחד את השני, תאמין לי באיומים והלחצות…" חזרה ראש העיר והדגישה שוב את הביטוי המקומם והקשה.

משתתפים בפגישה מעידים כי ההתבטאות עוררה אי נוחות בקרב יושבי החדר. מאחר שבלוך מכהנת כראש עיר בה יש רוב חרדי מובהק, וההתייחסות הזאת למחלוקת פוליטית לגיטימית, מלמדת על בורות או אף גרוע יותר, זלזול באחדות ובפעילות המשותפת של הסיעות החרדיות במועצת העיר בית שמש.

והדברים מקבלים משמעות נוכח הניסיון לנצל את הוויכוח הפוליטי לטובת תמיכה חרדית במועמדותה. כזכור, בשבועות האחרונים, לאחר ההכרזה בדגל התורה על מועמדותו של שמואל גרינברג כמועמד מטעמה לראשות העיר ובמידה ודגל לא יתמכו בבוטבול באלעד, נראה כי בש"ס שוקלים לתמוך בבלוך בבחירות ועל פי דיווחים שונים אף קיימת טיוטת ריצה משותפת שטרם נחתמה.

ההקלטה שהופצה בעיר עוררה סערה גדולה, זאת מאחר שדווקא בבית שמש קיימת אחדות בין הסיעות החרדיות במועצת העיר. גורם פוליטי בעיר בית שמש אומר ל'קול חי': "איך עליזה בלוך מצפה לקבל תמיכה מחרדים כאשר היא מתבטאת כך נגדינו? מותר לנו להתווכח בתוך עצמינו, באופן פנימי. אבל להתבטא ככה? אפילו בצחוק לא אומרים את זה".

האזינו להקלטה המקוממת

ישראל רמתי, חבר מועצת העיר בית שמש מש״ס אומר ל'קול חי', כי "מאז הודעת דגל התורה על הצבתו של שמוליק גרינברג לתפקיד ראש העיר מטעמם. אני מקבל טלפונים רבים ממנהלי מוסדות המספרים על אטימות וטריקות דלת לא מידתיות מגרינברג בעת שכיהן כיו״ר הנהלת המתנסים העירונית". לדבריו: "בסופו של דבר האינטרס של ש״ס הוא שיכהן ראש עיר שיהיה הכי טוב עבור ציבור הבוחרים שלנו ואת זה צריך לשקול בכובד ראש".

פנינו לדוברי הקמפיין של בלוך, אך טרם התקבל ההסבר שלהם ביחס לציטוט ההתבטאות.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה