אלעד

חבר מועצת חכמי התורה: "ההסכם נעשה על דעת הגר"ח קנייבסקי זצוק"ל"

I have 391views
הקרע מחריף? אחרי המחלוקת בתוך מועצת גדולי התורה, כותב חבר מועצת חכמי התורה הגר"א סאלים כי על דגל לכבד את ההסכם שחתמה מול ש"ס באלעד מאחר ו"נעשה על דעת שר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי זצוק"ל"
הגר"א סאלים. צילום: יעקב כהן/שמואל דריי

אחרי חילוקי הדעות בתוך חברי מועצת גדולי התורה הליטאית, בשאלה האם יש לקיים את ההסכם שדגל התורה חתמה מול ש"ס בעיר אלעד, הלילה (בין רביעי לחמישי) מפרסם חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, מרן הגאון רבי אברהם סאלים, מכתב בו הוא קורא לדגל לכבד את ההסכם. את המכתב כתב לחבר הכנסת אריה דרעי, ולדבריו במידה וההסכם יכובד – גם דגל התורה 'תרוויח' מכך ותפיק "תועלת גדולה".

"לכבוד ידיי היקר והנעלה, מקים עולה של התורה הקדושה בארץ ישראל, הדואג במסירות נפש לכל עניני היהדות בשמירת התורה והמצוות, ולרווחת לומדי התורה ואברכי הכוללים, הרב אריה דרעי שליט"א יושב ראש תנועת ש"ס", פותח הגר"א סאלים את מכתבו. "הנני בזה לחזק את ידך לקראת הבחירות המוניציפליות אשר אחרי המידע שקיבלתי על הנעשה בכל עיר ועיר ובפרט בערים החרדיות, ומתוך שיקול דעת ואחריות כבידה, קיבלנו את ההחלטות בכל עיר ועיר".

"וכי אנו בטוחים שזה יביא לחיזוק הדת והתורה בכל מקום, והרבה גופי תורה תלויים בזה", ממשיך הגר"א סאלים. "ובפרט באתי בזה לעניין העיר אלעד, אשר נעשה שם הסכם על דעת מרנן ורבנן גדולי התורה ובראשם שר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי זצוק"ל ומרן ראש הישיבה גר"ש כהן זצוק"ל ומרן הגר"ש בעדני זצוק"ל ני"ע, והסכם זה היה אמור להביא תועלת גדולה לכל האמור לעיל, לכל העדות והחוגים, והיה לזה השלכות חיוביות ביותר לשאר הערים החרדיות, אולם לצערי הסכם זה אינו מכובד כעת".

לדבריו: "ובראותי את הצורך להעמיד את העיר על תילה, הוחלט לתמוך במועמד התנועה הרב יהודה בוטבול הי"ו לראשות העיר, אשר הוא הגבר הוקם על בהיותו בן תורה ת"ח ויר"ש, שבוודאי ידאג למשמרת התורה והמצוות ולחיזוק כל עניני הדת בכל הפרטים כראוי לעיר החשובה הזו. וכן ידאג לרווחת כל הציבור מכל החוגים והעדות בצורה שוויונית, וכבר סמכו את ידיהם עליו מרנן ורבנן ובראשם מרן הגר"ש כהן זצוק"ל שהוא המתאים ביותר לראשות העיר אלעד. והנני מברכו שיצליח בכל דרכיו ונזה לראות בהקמת קרן תורה".


מכתבו של הגר"א סאלים, בכתב ידו

//עוד כתבות

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מאיר

    אני גר בכרמיאל וגם כאן שמח, יהדות התורה מתפצלת מאוריאל מלכה נציג ש"ס והבן של רב העיר הספרדי (שיצא לפנסיה) והולכת "יחד" עם שטרן ציונות דתית ודוד ימין מהקהילה הספרדית בעיר של הרב סופר (ושל הרב יצחק לוי והרב נקי, שהיו בכרמיאל בעבר) והוא גיסו של שאול פרץ ראש המועצה הדתית לשעבר מטעם ש"ס ומקורב לאריה דרעי. ואילו אוריאל מלכה שלפי הטענות לא דואג למה שלא קשור לביהכ"נ של אביו, רץ עד לפני שבוע מטעם ש"ס וכיום השמעות בל העיר שאריה דרעי לא נותן לו את חסות ש"ס.
    איך ש"ס באה לידי ביטוי בעיר ומה יעשה אוריאל מלכה זה שאלת השאלות.
    וראשות העיר משה קונינסקי ראש העיר הנוכחי הולך יחד עם רשימת יחד ואילו אוריאל מלכה לא מפרסם האם הוא תומך בו או בירון אזולאי שיש הרבה דם רע בינו לראש העיר ובעצם הוא מתמודד מולו העיקר שהוא יפול מראשות העיר.

כתיבת תגובה