בית שמש

התמיכה החסידית בגרינברג, מאיימת לפצל את שלו"א והסיעה המרכזית | חשיפה

I have 39views
הבחירות בבית שמש: בשבוע הבא יחל מועמד דגל התורה לראשות העיר את הקמפיין הרשמי, כאשר אחת הסיעות החסידיות נוטה להכריז על תמיכה במועמדותו • כיצד זה ישפיע על הבחירות ומה ההערכה בסיעה בחסידית ביחס לתוצאות?
עיריית בית שמש. באדיבות המצלם

העיר שתכריע את הדילים הארציים בין שלושת המפלגות החרדיות, רותחת: כחודשיים לבחירות המקומיות, והערב (שלישי) פרסמנו במהדורה המרכזית עם אבי מימרן, את מאחורי הקלעים בבחירות בבית שמש. ישנם שני מועמדים מרכזיים, רה"ע המכהנת עליזה בלוך, ומועמד 'דגל התורה' שמואל גרינברג. מי תומך במי, ומי יתפצל?

את הקמפיין שלו יתחיל גרינברג במוצ"ש הקרוב עם ביקור בעיר של יו"ר המפלגה ח"כ משה גפני – כשברקע יש את קהילת הרב גולדשטיין שבינתיים לא תומכת בגרינברג. מי שנוטה לתמוך בגרינברג היא שלומי אמונים, אחת משניים באגודת ישראל.

הערב פרסמנו לראשונה כי שלומי אמונים ביקשה בפגישה שהתקיימה לאחרונה עם 'הסיעה המרכזית' לבדוק את הכוח של כל אחד, אם זה בריצה נפרדת, מכתבים מהקהילות או פריימריז. (הסיעה המרכזית = החצי השני של אגודת ישראל. בבחירות אחרונות השניים קיבלו 4 מנדטים כשרצו ביחד, עם רוטציה על סגנות העיר, בחירות לפני קיבלו 2 מנדטים כל אחת בנפרד) בשלומי אמונים המקומית מעריכים שהתוצאה תהיה 65% לטובתם, 35% לסיעה המרכזית. בסיעה המרכזית עצמה עדיין לא הוחלט במי לתמוך לראשות העיר.

במקביל בלוך כבר התחילה את הקמפיין לקדנציה שנייה, מצבה לא יהיה טוב אם לא תזכה לתמיכה לפחות של הסיעה המרכזית. ש"ס נוטה לתמוך בה, אך גם שם היו"ר ח"כ אריה דרעי עדיין לא החליט במי לתמוך – כי הכול קשור לדיל הארצי בסוף, כשכל עיר קשורה לעיר אחרת.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה