קריית גת

רשימה ספרדית חדשה שמאיימת על ש"ס, והקשר לרה"ע אבירם דהרי

I have 94views
על אף שש"ס מתמודדת למועצת העיר, מספר רבני קהילות החליטו להקים רשימה ספרדית חדשה בקריית גת - רשימה שמאחוריה עומד ראש העיר המכהן, אבירם דהרי, שמתמודד לקדנציה נוספת • מאחורי הקלעים: ש"ס לא מסכימה להביע תמיכה בדהרי
הרשימה החדשה, יחד עם ראש העיר אבירם דהרי

התפתחות חריגה בקריית גת: על אף שמפלגת ש"ס מתכוונת לרוץ למועצת העיר בבחירות הקרובות, היום (חמישי) הודיעו בעיר על הקמת רשימה ספרדית חדשה – שזוכה לתמיכת לא מעט רבנים. הרשימה הורכבה מאברכים ולומדי תורה, כאשר בראש הרשימה הוצב מתניה גבאי – תלמידו של חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, מרן הגאון הרב ראובן אלבז שליט"א. מי שעומד מאחורי הרשימה החדשה הוא ראש העיר הנוכחי שמתמודד לקדנציה נוספת, אבירם דהרי.

"לאחר הפצרות רבות של ראש העיר, אשר נבעו בעיקר מהמלצת רבנים ברחבי העיר, הסכים למסור נפש ולעמוד בראש הרשימה הרב מתניה גבאי הי"ו, *ראש מוסדות "נדיבי עם החיים" (מעונות, גני ילדים, בית ספר, כולל, בית כנסת …), תלמידו של גדול ישראל, הרב ראובן אלבז שליט"א", נמסר מטעם המפלגה החדשה, "מספר 2 ברשימה, הוא משה מלכה הי"ו, אברך בכולל של הרב אייל מכלוף, אשר ניחן בעשייה מבורכת ללא גבולות, בלב אוהב מלא בנתינה לאחר".


הרשימה החדשה שהוקמה

מספר 3 ברשימה, הוא דוד אברהם "אשר פועל רבות למען הגדלת התורה והאדרתה בעיר קרית גת", הוסיפו. "חיזוק משמעותי ביותר לרשימה התקבל הערב עת הודיע הרב חיים אלוש שליט"א, ראש ישיבת "שובה ישראל", של כבוד האדמו"ר רבי יוסף יאשיהו פינטו שליט"א, על תמיכה ברשימת "ועשית.."אשר הבטיח לצרף לרשימה נציג מטעמו. הרשימה "ועשית.." תפעל לגיבוש כלל בני התורה, מלמדיה, לומדיה, אוהביה ומחזיקיה, בעיר קרית גת, ותהווה להם, בית פוליטי מקומי, חם ואיכותי, לקראת הבחירות המקומיות הקרובות".

הרשימה החדשה נהנית כאמור מתמיכתו החד משמעית של ראש העיר, אבירם דהרי, והיא למעשה כיום הרשימה החרדית הספרדית היחידה, נכון לעכשיו, התומכת באופן פומבי ומוצהר באבירם דהרי,, מאחר וש"ס מסרבת לעשות זאת בינתיים. לסיום נמסר, כי "הרשימה מזמינה את כלל הציבור הקרית גתי המעוניין להגדיל תורה ולהאדירה מתוך אהבה ואחווה שלום ורעות, להצטרף לשורותיה ולמעגל תומכיה".

//עוד כתבות

כתיבת תגובה