בת ים

"העיר לא תהפוך לתל אביב": ניסיון להצתת מאבקי דת בין המגזר החרדי לחילוני

I have 73views
ראשי החזית הדתית בבת ים, רפאל ברנז ואורי בוסקילה, יוצאים כנגד הניסיון לחולל מלחמת דת במהלך מערכת הבחירות בעיר: "בת ים היא עיר מסורתית ששומרת על הסטטוס קוו. כל ניסיון להפוך את בת ים לתל אביב נועד לכישלון"
החוף הנפרד בבת ים. צילום: פלאש 90

סוער בבת ים: בימים אלו, כאשר חלק המפלגות המתמודדות למועצת העיר מנסות להצית מאבק בין דתיים לחילוניים ולקרוא להפעלת תחבורה ציבורית בשבת וכביכול "לחלן" את העיר, יוצאים היום (שני) ראשי החזית הדתית בבת ים, רפאל ברנז ואורי בוסקילה, כנגד הניסיון להצית מלחמת דת ולהעמקת הקרע בין הציבורים בעיר.

בתגובה לשלטי הבחירות שמציפים בימים האחרונים את העיר אומרים ברנז ובוסקילה: "הניסיון לפלג בין תושבי העיר שבמשך שנים חיים בהרמוניה ובאחווה לא תצלח. אנחנו מציעים למפלגות שמנסות לרכב על השסע שקיים בחברה הישראלית ולפלג את תושבי בת ים, לחדול מהניסיון הנואל הזה. בת ים היא עיר מסורתית ששומרת על הסטטוס קוו".

"כל ניסיון להפוך את בת ים לתל אביב נועד מראש לכישלון. במשך שנים נאבקנו על הצביון היהודי של העיר. כל ראשי העיר שכיהנו בבת ים ידעו שתושבי בת ים מחוברים למסורת היהודית ולא מעוניינים בפריצה של הסטטוס קוו. תראו את בתי הכנסת מלאים עד אפס מקום בימי הסליחות, בתפילות ראש השנה ויום הכיפורים ותבינו עד כמה מיעוט קטן ושולי מסנה בכוח להצית בעיר מאבק בין דתיים לחילוניים", לדבריהם.

"אנחנו אומרים היום בגאווה: בבת ים אין מאבק בין דתיים לחילוניים. כולם אהובים וכולם מחזקים אותנו כמפלגה שיש בה גם חרדים, גם דתיים לאומיים וגם חילונים מסורתיים. אנחנו לא מנסים להפוך את בת ים לעיר חרדית, ובאותה מידה אנחנו מבקשים לא לנסות להפוך את בת ים לתל אביב. לא נהיה חלק מפילוג ושנאה, נמשיך לעזור ולסייע לכולם, אך בד בבד נלחם עד הסוף שהסטטוס קוו לא יפרץ", הוסיפו לסיום.

//עוד כתבות

כתיבת תגובה