כללי

בשורה לתושבי יו"ש: 3 יישובים חדשים ישתייכו למועצה האזורית שלהם

I have 914views
בשורה לתושבים: הסדרת הישובים אביגיל, עשהאל ובית חוגלה יצאה לדרך עם חתימת תחום השיפוט שלהם • השר סמוטריץ': "ברכות למתיישבים - מה שאתה בוחר זה מה שאתה מקבל" • מדובר בשלושה מתוך תשעת היישובים, שהסדרתם אושרה בקבינט
יהודה ושומרון, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

בשורה לתושבי יהודה ושומרון: אלוף פיקוד מרכז חתם היום (רביעי) על צו המגדיר את תחום השיפוט של היישובים אביגיל, עשהאל ובית חוגלה. במסגרת הצו יצורפו היישובים לתחומי השיפוט של המועצה האזורית בהם הם מצויים. הסדרת תחום השיפוט מאפשרת לקדם באופן מיידי תכנון שיאפשר את פיתוח היישובים.

כזכור, יישובים אלו עברו אישור קבינט כחלק מהסדרת תשעת היישובים שהובילו ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר במשרד הביטחון ושר האוצר, בצלאל סמוטריץ'.

סמוטריץ' מסר הלילה, עם החתימה, כי "אני מברך על חתימת הצווים של תחומי השיפוט ליישובים אביגיל, עשהאל ובית חוגלה. דברים גדולים קורים בהתיישבות והממשלה הלאומית מקדמת מדיניות ימנית, ציונית ולאומית, שרואה בפיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון נכס למדינת ישראל".

"הבטחנו לציבור שינוי מדיניות וב"ה עקב בצד אגודל מתקדמים. ברכות לתושבי היישובים ולהתיישבות כולה", הוסיף סמוטריץ'. לדבריו: "אני מבקש להודות לעובדי המינהל האזרחי על העבודה המאומצת בעניין וכן את עובדי מנהלת ההתיישבות במשרד הביטחון שעובדים קשה על קידום מדיניות התיישבותית חשובה למען מדינת ישראל".

ארי אודס, תושב עשהאל והמועמד לראשות הר חברון, הגיב: "בשם כל תושבי הר חברון אני מודה לשר סמוטריץ' מעומק הלב על נחישותו למימוש הסדרת היישובים. זה פרק חדש מתוך העתיד החיובי הצפוי בעזרת השם לכל התושבים בהר חברון! כעת מוטלת עלינו המשימה החשובה לבנות את התשתיות ולהפוך את היישובים הללו לאבן שואבת לתושבים חדשים ולקהילה מגוונת שתחזק את ההתיישבות".


ארי אודס. צילום: שרון גבאי

//עוד כתבות

כתיבת תגובה